Zdrowy rodzic-zdrowe dziecko !!! - Chcesz być zdrowsza? Chcesz czuć się lepiej?

Drogi Rodzicu! Czy chciałbyś mieć zdrowe i sprawne dziecko? Zastanawiałeś się, w jaki sposób przekazać mu zdrowe nawyki żywieniowe i zarazić pasją do sportu? Wiesz, że samo mówienie niewiele zda się w tej kwestii…

Widzę to po swojej dwuletniej córeczce… Już ,,ćwiczy” jogę, bo ja ją praktykuję. Już sprząta, bo ja też sprzątam. Już robi  świeże soki z tatą , bo my je wszyscy pijemy. Już rwie liście sałaty, bo robię codziennie sałatki. Pewnie będzie piła kawę, bo ja ją uwielbiam 😊 Dzieci nas po prostu naśladują od najmłodszych lat. I nie zaczną jeść zdrowo, jeśli nie gotujesz. Nie będą uprawiać sportu, jeśli Ty go systematycznie nie uprawiasz.

Dzieci zrobią to, co robisz, nie to, co im mówisz. Wiem, że może być o trudne, bo łatwo pogubić się w gąszczu różnych informacji na temat żywienia dzieci (nie zawsze prawdziwych). Dlaczego? Bo żywienie dzieci i aktywność ruchowa różni się diametralnie od postępowania u dorosłych. Dzieci we wczesnym etapie potrzebują bułeczek, naleśników, placuszków, ziemniaczków i pulpecików. Nie do końca słuszne jest podawanie chleba pełnoziarnistego, komosy, soi , co wydawałoby się zdrowym pomysłem… Pomijam tu oczywiście przeciwwskazania do wymienionych placuszków, naleśników itd.

Dzieci potrzebują muzyki dziecięcej, tańca, ruchu naturalnego, ale również kontrolowanego przez wykwalifikowanych nauczycieli czy trenerów. Dziewczynki kochają prace plastyczne, zajęcia muzyczne a chłopcy rywalizację, piłkę nożną.

Ale jest rozwiązanie…. bo mogą spotkać kogoś w życiu, kto im pokaże, że można jeść zdrowo, smacznie i można zakochać się w sporcie. Dlatego otwieramy się na potrzeby zdrowotne rodziców i dzieci i organizujemy zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 7-9lat. Zajęcia o charakterze sportowo-tanecznym z elementami jogi i zdrowego żywienia.            

        Kliknij i zapoznaj się z naszą ofertą wakacyjną dla dzieci !!!

Napisz komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W czym mogę pomóc?

Nie przegap nowości!

Subskrybuj newsletter – dzięki temu otrzymasz powiadomienia o nowych wpisach, wydarzeniach, webinarach. Czeka na Ciebie dawka wiedzy.