Ajurweda jest kobietą!! - Chcesz być zdrowsza? Chcesz czuć się lepiej?

Kobieta potrafi szukać, oj potrafi… nie spocznie, dopóki nie znajdzie odpowiedzi. I taka jest Ajurweda, mądra, nieustępliwa i wytrwała…jak kobieta.. Szuka, szuka aż znajdzie…

Często słyszę pytania: skąd pomysł na Ajurwedę? Znowu coś fajnego odkryłaś? Stosujesz Ajurwedę? Po co Ci To? Mało masz zainteresowań?

Zacznę od tego czym jest Ajurweda. Tak w skrócie, to hinduski system medyczny, oparty na bardzo prostej wiedzy o życiu. Często kojarzymy z masażami, kosmetykami, jogą, jedzeniem. Ale tak naprawdę Ajurweda jest wszystkim , a raczej wiedzą o wszystkim. Tak jak kobieta – bez niej nic nie istnieje!

Dlaczego Ajurweda? Bo szukałam i znalazłam. Myślę, że praktykowanie Jogi doprowadziło mnie do Ajurwedy. W niej znalazłam odpowiedzi na nurtujące pytania. Kobieta około czterdziestki czegoś szuka, coś chce zmienić, ale nie wie co; podejmuje ważne decyzje życiowe, jakiś etap kończy a jakiś zaczyna. I tak było ze mną. To, co robiłam do tej pory, było nie wystarczające. Nie było tej wisienki na torcie. Klasyczna dietetyka nie dawała mi wskazówek, dotyczących życia. Czułam, że potrzebuje innych narzędzi do prowadzenia pacjentów.

Szczególnie pomocna okazała się podczas pracy z parami starającymi się o dziecko. Tutaj mam szereg odpowiedzi i jestem w stanie znaleźć przyczynę, która zazwyczaj jest bardzo blisko, tuż przed własnym nosem. A jak już jest przyczyna, to pomoc jest w zasięgu ręki.

Trafiają do mnie osoby młode i bardzo schorowane, z chorobami sześćdziesięciolatków. Często przyczyną jest praca ponad siły, praca nie dopasowana do ich osobowości, brak pasji, brak higieny życia; są nieszczęśliwi, bo często zawód wybrali im rodzice i starają się sprostać ich wymaganiom.    To wszystko powoduje choroby, czasem bardzo poważne. U podłoża niemal każdej choroby leży jakaś przyczyna.

 

Czasem człowiek doskonale zna przyczynę, ale szuka potwierdzenia; czasem boi się przed sobą przyznać, bo usunięcie tej przyczyny wiąże się np.ze zmianą pracy… Ajurweda daje mi odpowiedź również w takich przypadkach. Tym osobom też staram się pomóc za pomocą żywienia, zmiany stylu życia, czasem podjęcia ważnych decyzji życiowych.

Dziś łączę klasyczną dietetykę z Ajurwedą. Podczas wywiadu dowiaduję się , kim jest osoba, która do mnie trafiła. Czy przyczyna jest w dzieciństwie czy pojawiła się trochę później. Za każdą historią stoi człowiek, do którego chcę dotrzeć, znaleźć przyczynę jego niepowodzeń życiowych, zdrowotnych i pomóc.

 

Joanna Gacyk

 

Napisz komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W czym mogę pomóc?

Nie przegap nowości!

Subskrybuj newsletter – dzięki temu otrzymasz powiadomienia o nowych wpisach, wydarzeniach, webinarach. Czeka na Ciebie dawka wiedzy.